NLP Eğitimi

İnsan düşüncesinin süreçlerini çalışan devrim niteliğinde bir alandır. Diğer bir deyişle, bizler düşünürken zihnimizde aslında neler olduğunu anlamaya çalışan bir alandır. Burada fiziksel yada elektro-kimyasal tepkimelerden bahsetmiyorum. Asıl demek istediğim düşünme faaliyetini adım adım incelediğimiz zaman neler keşfettiklerimizdir. NLP beynin değil fakat beyni kullanarak zihnin, hayatımız boyunca kendini nasıl ifade ettiğini anlamaya –ki bunlara biz deneyim diyoruz çalışan bir kavramdır.
NLP 1970’lerin başında Santa Cruz’daki California Üniversitesinde ortaya çıktı ve o tarihten bu yana hızla gelişti. NLP’nin felsefi ve teknikleri ‘Modelleme’ denen özel bir çalışma alanından türediği için psikolojiden farklıdır. NLP duygu, düşünce ve davranışlarımızı fark edip, negatif alışkanlıklardan kurtulup, pozitif yaklaşımlar sağlamamıza yarayan bir tekniktir.

ÖNCE SEN ! Kendinin Nasıl Çalıştığını Anlamak !

Bütün insanlar neredeyse aynı sinir sistemi bağlantılarına sahiptir. Hepimiz aynı bağlantılara sahip olduğumuzdan aynı şeyleri, aynı yoldan öğreniriz. Fakat hiç birimiz aynı şekilde düşünmeyiz. Burada insanların nasıl düşündüğünü ve kendi düşünme evrelerinizi keşfedeceksiniz. Daha da önemlisi istediğiniz şeyleri elde etmek için düşünme evrenizi nasıl değiştirebileceğinizi öğreneceksiniz. Kendinize ‘ nasıl düşündüğümü neden umursamalıyım ki?’ diye soruyor olabilirsiniz. Cevap; Bir çoğumuz hayatımız boyunca duygusal ve zihinsel sınırlarla kısıtlanmışızdır.

Rakamlarla aram hiç iyi değil veya çiçek yetiştirmekten hiç anlamam deriz. Rakamlarla, çiçek yetiştirmekle aranızın iyi olması için bir sebep bulunmadığı sürece bunlar problem değildir. Peki ya bunlar aslında daha ciddi problemlerse? Sürekli hiç bir işi zamanında yetiştiremiyorum, kalabalık önünde konuşurken duruşunuzu koruyamıyorsanız yada eski alışkanlıklarınızdan vazgeçemiyorsanız bunlardan kurtulup yenilerini edinmek ve hayatınızı daha sağlıklı bir hale getirmek istiyorsanız ne yapacaksınız? Bir çoğumuz hayatımızın ilk 20 ile 30 yılından sonra pes edip ‘Kimsek oyuz ve bunu değiştiremeyiz’ düşüncesini kabul ediyoruz. Ama bu doğru değil. Kendi düşünce kalıplarınızı keşfettiğinizde artık kafanızı kaldırabilir ve istemediğiniz alışkanlıklarınızı değiştirebilir, yerine yeni davranışlar ekleyebiliriz.

NLP Eğitimi

NLP Eğitimi

NLP Eğitimi